Golfové povrchy

DOMO golfová tráva je výsledkem jedinečného procesu vývoje a výroby, kombinující nejmodernější typy vláken nové generace. To činí z naší golfové trávy absolutní top kvalitu, vyznačující se jak extrémní odolností tak i přirozeným vzhledem. Dynamičnost a pružnost jsou hlavním rysem optimální kvality a zárukou dlouhé životnosti.

DOMO Golfová trávaPřírodní tráva
Spotřeba vodyžádnávysoká
Údržbav omezené mířeintenzivní
Používání pesticidů/hnojivneano
Napadení chorobamineano
Herní vlastnostistáléproměnlivé
Využití po položení(zasetí)okamžitěv závisl. na růst trávy
Vzhledvynikající po celý rokproměnlivý dle sezóny

Testované herní vlastnosti

Test 1 - Rychlost greenu

„Stimpmeter“ (stimp je jednotka měření rychlosti greenu) je jednoduché, ale přesto velmi přesné zařízení, které umožňuje změřit rychlost golfového hřiště. Toto zařízení se ukázalo být neocenitelnou pomůckou pro golf. Hodnoty naměřené na našich DOMO Parkland TST površích jsou jedním z největších úspěchů tohoto produktu. Je možné dosáhnout různých parametrů. Vyšší rychlost povrchu pro amatérský golf, střední rychlost pro turnaje, kdy je dokonce možné dále specificky upravovat rychlost prostřednictvím úpravy množství drcené gumové výplně.

Test 2 – Absorpce dopadu – odskok míčku

Recept na kvalitní green na profesionální úrovni co se týká absorpce dopadu míčku spočívá v kombinaci specificky vyvinuté podkladové vrstvy a speciálního designu DOMO Parkland TST greenu. Existují 3 faktory, na nichž závisí otázka kolik množství energie dopadu míčku bude umělý povrch absorbovat. Těmi jsou: kvalita podkladu, design trávy a typ a kvalita zpracování svrchní vrstvy.
DOMO Parkland TST koncept je spojením toho nejlepšího ve všech třech zmíněných kritériích. Energie spojená s pohybem golfového míčku a změna rychlosti a směru, plus tlak zapříčiněný dopadem na cílenou část greenu dohromady přesně odpovídají požadovanému efektu.

Test 3 – Patování a testování drah

Aby bylo možné prověřit kvalitativní aspekty dohrávání míčků je naprosto nezbytné nebo alespoň velmi záhodné vyzkoušet různost drah, které může míček na své cestě směrem k jamce vykonat. To nám poskytne podrobnější náhled na vlastnosti našeho produktu, se zdůrazněním nepravidelných odskoků a dalších nepravidelných účinků.

Po vyzkoušení 15 různých drah (v různých směrech: zprava doleva, zleva doprava, horizontálně, do kopce a z kopce při dvojím zlomovém bodu terénu, v podmáčeném terénu, v údolí,…) na DOMO Parkland TST Greenu se ukázalo, že pohyb míčku po trávě byl naprosto stabilní bez náhlých výchylek v rychlosti. DOMO Parkland TST Green je přizpůsoben tak, aby dosahoval perfektní kvality jakéhokoliv specifického svahu a je tedy vhodný pro trénink amatérů i profesionálů a odpovídá standardním pravidlům tvorby golfového designu.

Sportovní povrchy |  Fotbalové povrchy |  Víceúčelová hřiště
Tenisové povrchy |  Golfové povrchy |  Pozemní hokej
 Kontakt:

Korespondenční a fakturační adresa:
VRŠA - SPORT s.r.o.
Štichova 648/40
149 00 Praha 4 - Háje

Vršecký Lubomír
Tel: +420 605 561 919
       +420 737 669 229
       +420 739 577 419
Fax: +420 251 643 553
E-mail: vrsecky@vrsasport.cz
TK Písnice
Výstavba nového antukového kurtu včetně oplocení.