Plážový volejbal

Plážový volejbal se stal velice oblíbeným sportem. S ním je spojený plážový fotbal a v neposlední řadě také plážový tenis. Veškeré pískové areály stavíme na míru požadavkům a přáním zákazníka, s ohledem na individuální umístění sportoviště a s použitím nejlepších čištěných certifikovaných písků z vybraných lokalit.

Ve srovnání se zázemím pro jiné sportovní disciplíny je sice jeho výstavba relativně jednoduchá, ale má i svá úskalí. Pokud má kurt splňovat parametry požadované současnými oficiálními pravidly, je nutné počítat s poměrně velkým prostorem. Hřiště se staví zapuštěné do roviny s terénem. Na podkladní vrstvu se položí vrstva kamene, která se oddělí geotextilií, aby nemohlo docházet k nežádoucímu promíchání písku s podložím.

Na geotextilii se položí vrstva křemičitého písku. Hřiště se ohraničí betonovými nebo pryžovými obrubníky. Rozměry hřiště jsou podobné jako u klasického hřiště na volejbal – 25 x 12 m. Skladba hřiště na plážový volejbal by měla obsahovat kvalitní drenážní vrstvu, v provedení do hal zemní izolaci, geotextilii a minimálně 40 cm vrstvu sklářského bílého písku či směsi písků.

Druhy písků si každý mísí v rozdílných poměrech, v naší firmě jsme po dlouholeté praxi velmi zkušení a dokážeme navrhnout ideální skladbu písku pro jakékoli hřiště na plážový volejbal, ať se jedná o stadiony, otevřená hřiště nebo různé nadmořské výšky či podnebí. Při zastřešení pak není problém v celoročním využití.

Výhody hřiště na beach volejbal

od sportovních staveb vrša sport

Rychlá realizace

Hřiště pro plážové sporty nejsou náročné na realizaci a proto je možné je realizovat k krátkém časovém horizontu.

Kvalitní písek

Na stavbu hřišť používáme přírodní křemičitý písek vysoké chemické čistoty a mechanické odolnosti.

Pravidelná údržba

Nabízíme kompletní údržbu před a po konci sezony, která může zahrnovat dosypání písku, opravu sítí a lajn, terénní úpravy.

Rozsah realizace

hřišť na beach volejbal

Ideální sportovní povrch? Hra rovnováhy! Dostatečně tvrdý pro zachování stability, ale ne příliš tvrdý, ten zvyšuje nárazové zatížení jako při běhu na betonu). Doostatečně měkký pro tlumení nárazu, ale ne příliš, moc měkký zvyšuje únavu a nestabilitu jako při běhu v písku.

Poskytujeme širokou škálu druhů realizací sportovišť od jednoduchých hřišť, až po komplexní areály s veškerým zázemím a vybavením. V případě požadavku celoročního provozu instalujeme nafukovací přetlakovou halu s vytápěním. Vždy je samozřejmostí následná pravidelná profesionální údržba. Jsme schopni se přizpůsobit projektu či finančnímu rozpočtu zadavatele a vytvořit sportoviště přesně podle jeho možností a představ.

Nabízíme veškeré souvislé práce (terénní úpravy, zámečnické a zahradnické práce, odvoz odpadu,…). Vždy se snažíme, aby náklady na údržbu a efektivita využití kurtů a hřišť dosahovaly nejvyšší úrovně (LED osvětlení, drenážní systém pro odvod vlhkosti, kvalitní písek,…). Individuální přistup u každé ze zakázek je nás samozřejmostí. Pro bližší představu se na nás neváhejte obrátit. Rádi s vámi projdeme technickou dokumentaci a doporučíme nejvhodnější řešení.

Jaký písek použít

na stavbu beach volejbalového hřiště

U hřiště na plážový volejbal se zásadně používá kvalitní křemičitý písek, který se skládá z drobných kamínků a zrn křemene. Bývá též označován jako sklářský písek, protože se využívá ve sklárnách při výrobě skla. Na stavbu beach volejbalových a fotbalových kurtů používáme přírodní křemičitý písek vysoké chemické čistoty a mechanické odolnosti.

Mimo beach volejbal se křemičitý písek používá i v dalších sportovních odvětvích, jako např. zásyp umělých trávníků (fotbal, tenis, golf) nebo jako náplň skokanských doskočišť v atletice.

Křemičitý písek lze také efektně barvit polyuretanovými a epoxidovými pryskyřicemi a dosáhnout tím požadovaného odstínu.

Řada kurtů je vybavena jen nataženými stuhami zastupujícími lajny, důrazně však doporučujme pro lepší vzhled i jako ochranu proti prorůstání plevele osadit obvod hřiště použít chodníkové obrubníky, zasazené v jedné rovině s pískem a na druhé straně rovněž stejně výškově shodné s rostlým terénem. Pryžové obrubníky jsou bezpečné a vyznačují se vysokou stálostí a životností.

Ukázka realizací

Kompletní ukázku ralizací naleznete v sekci Realizované projekty

Beach volejbal v zimním období

zastřešení a vyhřívání

VRŠA SPORT nabízí také možnost zastřešení beach volejbalových a beach fotbalových hřišť přetlakovou halou s přímým vytápěním a osvětlením. Pokud uvažujete o celoročním provozu Vašich hřišť, přizpůsobíme projekt těmto požadavkům (spodní a vrchní izolace, možnosti vytápění, LED osvětlení). Zastřešit lze samozřejmě i již fungující hřiště a kurty, ale v tomto případě je nutné počítat se stavebními zásahy do zařízení.

Primárně se pro zastřešení používá systém nafukovacích (přetlakových) hal, které jsou v letních měsících demontovány a uskladněny v blízkosti sportoviště. Montáž a demontáž hal samozřejmě zajistíme také, i s případnou prohlídkou a odstraněním závad a poškození. Těchto hal je několik typů, záleží na vašich požadavcích a místě, kde se bude používat. Konzultujte s námi nejvhodnější typ právě pro vás.

Průběh realizace zakázky

v podání VRŠA SPORT

Picture

Projekt

Určete si, kolik kurtů potřebujete. Ideálním řešením je uspořádat vedle sebe 2 - 3 kurty. Dodáte nám projektovou dokumentaci, nebo Vám ji vytvoříme. Prohlídka budoucího staveniště s naplánováním postupu výstavby.

Picture

Terénní přípravy

Úpravy a příprava prostoru pro sportoviště, zušlechtění okolního prostředí.

Picture

Realizace sportoviště

Vytvoření podkladové vrstvy, položení izolace a drenážní soustavy, navození požadované směsi písků.

Picture

Vybavení hřiště

Oplocení kurtů, montáž odpovídajícího zázemí (lavičky, koše, sprchy,...) a nasazení herních prvků (lajny, sítě,...).

Picture

Předání stavby

Kontrola zadavatelem, odstranění nedostatků a domluva na následné údržbě.

Chcete se dozvědět více?

Napište nám...

VRŠA - SPORT s.r.o

IČ: 27894258
DIČ: CZ27894258

Přihlásit se k odběru novinek